Skip to main content

Можливість для України стати наступною історією успіху Європи

5:51

Європі потрібна історія успіху. У Європи є шанс з Україною—країною, де два роки тому народ відкинув несправедливість і став на захист своєї гідності, в результаті чого по країні прокотилися хвилі демонстрацій, що надихнули революцію Евромайдана.

Ця подія була різкою критикою попереднього режиму, який існував в основному для обслуговування інтересів олігархів. Нова Україна зосереджена на боротьбі з корупцією, на формуванні громадських органів, які будуть служити людям, а не експлуатувати їх, на підвищення незалежності засобів масової інформації, а також на створення чесної і компетентної судової системи. Ці зусилля вимагають глибоких реформ і постійної завзятості. Завдяки роботі в міжнародному фонді «Відродження», а також моїм особистим візитам в Україну, я побачив прогрес, якого досягли на сьогодні.

Але я також реально дивлюся на серйозні виклики, що залишаються. Країна знаходиться у стані війни з Росією і під величезним економічним тиском. Руйнування досягнень останніх двох років стало б ударом не тільки по народу України, але й по європейському проекту в цілому.

Інші кризи—атаки терористів, наплив біженців—відвернули увагу Європи від України. Це зрозуміло, і мій Фонд «Відкрите суспільство» активно бере участь у вирішенні даних проблем. Однак нова Україна перебуває в переломному моменті і саме зараз потребує всілякої підтримки для збереження своєї моральної і політичної єдності.

Євромайдан влив в Україну оновлений дух співпраці і солідарності. Але ця подія була лише першим кроком у більш тривалому процесі побудови нації. Подібні перетворення потребують згуртованості під час кризи, але також і в спокійні періоди. Зараз для України відкрита можливість створити нову історію успіху Європи. Однак цей процес не буде легким.

Subscribe to updates about Open Society’s work around the world