Skip to main content
Newsroom Press release

Фонди Відкритого Суспільства запускають Фонд для Вільної та Демократичної України

НЬЮ-ЙОРК/БЕРЛІН/КИЇВ — Фонди Відкритого суспільства виділяють початкові 25 млн доларів для запуску Фонду Демократії в Україні та закликають інших донорів відповісти на напад на демократію президента Росії Володимира Путіна об’єднанням задля підтримки громадянського суспільства.

Ця ініціатива спирається на більш ніж тридцятирічну роботу Фондів Відкритого Суспільства у Східній Європі, що спрямована на підтримку правозахисних організацій, незалежних журналістів та інших груп громадянського суспільства. Мета цього Фонду – спільно з приватними донорами, великими та малими благодійниками та приватним сектором зібрати 100 млн доларів для подолання кризи та її неуникних наслідків.

«У нас є одне просте повідомлення: ми ніколи не відмовимося від України», — сказав Алекс Сорос (Alex Soros), заступник голови Фондів Відкритого суспільства. «В час, коли Путін намагається стерти країну з карти світу, ми зробимо все можливе для народу України. Ми закликаємо інших приєднатися до нас».

«Це визначний момент для відкритих суспільств», — сказав Марк Маллок-Браун (Mark Malloch-Brown), президент Фондів Відкритого суспільства. «Що б не говорив Кремль, зрозуміло, що Путін насправді боїться не НАТО, не ядерної зброї, а вільної та процвітаючої демократії на його порозі».

Фонд буде працювати над досягненням трьох цілей:

  • Підтримка українського громадянського суспільства: З 1990 року незалежні українські групи та організації відіграють життєво важливу роль у демократичному розвитку країни — від боротьби з корупцією до захисту незалежних ЗМІ та прав громадян. Ці групи є основою будь-якої здорової демократії. Як під час нинішнього конфлікту, так і після нього, Фонд підтримуватиме групи, які продовжують цю роботу — це важливо, як ніколи раніше.
  • Міжнародна солідарність з Україною: Фонд підтримуватиме міжнародні зусилля із захисту свободи та незалежності України, боротьби з авторитаризмом та посилення міжнародної відповідальності шляхом підтримки достовірного документування військових злочинів, скоєних під час конфлікту. Це включатиме підтримку журналістів, які займаються розслідуваннями, митців і науковців, а також дослідницьких та правозахисних груп, які виступають за права людини та верховенство права в усьому регіоні.
  • Захист людської гідності: Станом на сьогодні більше мільйона людей були змушені залишити Україну, ще більше стали вимушеними переселенцями всередині країни. Попереду — додаткові непередбачені загрози для цивільного населення. Фонд підтримуватиме групи, що надають гуманітарну допомогу, а також працюватиме на укріплення громадського здоров’я, захист та приймання біженців і, зрештою, постконфліктну відбудову.

«Це жахливий час для Україні», — сказав Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», що базується в Києві. «У той же час я відчуваю величезну гордість, коли бачу, як Україна, Європа та велика частина світу протистоять агресії Путіна. Ми продовжимо нашу роботу, щоб захищати свободу та стовпи демократії тут і по всьому світу».

Фонди Відкритого суспільства, засновані Джорджем Соросом (George Soros), є найбільшим у світі приватним донором для незалежних громадських груп, які працюють заради справедливості, демократичного управління та прав людини. Фонди Відкрите суспільство представлені в Україні міжнародним фондом «Відродження» з 1990 року.

Read more

Subscribe to updates about Open Society’s work around the world

By entering your email address and clicking “Submit,” you agree to receive updates from the Open Society Foundations about our work. To learn more about how we use and protect your personal data, please view our privacy policy.