Skip to main content
Newsroom Press release

Фонди “Відкрите Суспільство” висловлюють беззастережну підтримку України під час російського вторгнення

Нью-Йорк – Перетин українського кордону на Донбасі збройними силами Російської Федерації, що послідував за незаконним визнанням сепаратистських республік у Донецьку та Луганську, є явним актом військової агресії проти суверенної та демократичної держави в Європі. Вторгнення загрожує миру в усьому регіоні. Воно спричинить гуманітарну та економічну катастрофу, яка вплине не лише на Україну та навколишні регіони, а й на весь світ, і поставить під загрозу фундаментальні принципи, що лежать в основі міжнародних відносин і верховенства права.

Вторгнення вимагає невідкладної та рішучої реакції світової спільноти для забезпечення негайного виведення всіх російських сил з території України.

Лише народ України має право вирішувати які принципи сповідувати, хто його союзники та які саме союзи вони спільно формують. Уряд України не представляє жодної військової загрози для Росії, яка сфабрикувала цю кризу, щоб позбавити Україну права на самовизначення та підірвати європейську безпеку та солідарність.

Світова спільнота має зайняти єдину позицію та гарантувати, що Росія заплатить високу ціну, якщо вона продовжить теперішній курс. Одночасно потрібно посилити підтримку розбудови демократичних інститутів в Україні, громадянського суспільства та незалежних ЗМІ.

Фонди «Відкрите суспільство» висловлюють беззастережну підтримку народу України та нашому Міжнародному фонду «Відродження» у Києві, який з 1990 року співпрацює з партнерами задля підтримки демократії та належного врядування в Україні. В останні роки ця робота включає в себе також зусилля щодо подолання наслідків конфлікту, що триває на Донбасі, та незаконної окупації та анексії Росією Криму в 2014.

Read more

Subscribe to updates about Open Society’s work around the world

By entering your email address and clicking “Submit,” you agree to receive updates from the Open Society Foundations about our work. To learn more about how we use and protect your personal data, please view our privacy policy.