Skip to main content
Newsroom Fact sheet

Фундації Відкритого Суспільства і Джордж Сорос

Фундації Відкритого Суспільства були засновані Джорджем Соросом, одним з видатних світових філантропів, який, починаючи з 1984 року витратив на благодійність 32 мільярдів доларів власних статків, зароблених на фінансових ринках.

Фундації Відкритого суспільства підтримують осіб та організації в усьому світі, які борються за свободу слова, прозорість, підзвітність уряду та за суспільство, що сприяє рівності і справедливості. Ця підтримка часто-густо надається тим, хто зазнає дискримінації лише через те, ким вони є -європейськими ромами або представниками інших меншин, яких виштовхують на узбіччя суспільства.

Сорос на собі відчув, що означає така нетерпимість. Він народився у 1930 році в Угорщині і  пережив нацистську окупацію, в результаті якої було вбито понад 500 000 угорських євреїв. У 1947 році, коли комуністи прийшли до влади, Сорос виїхав із Будапешту до Лондона, а потім емігрував до Сполучених Штатів, прийшовши у світ фінансів та інвестицій, де йому вдалося набути статків.

Сорос розпочав свою благодійну діяльність у 1979 році, надаючи стипендії для чорношкірих південноафриканців під час апартеїду. У 1980-х він сприяв відкритому обміну думками у комуністичній Угорщині. Після падіння Берлінської стіни він прагнув зміцнити демократичну практику та інституції повсюди у Східній та Центральній Європі.

Після закінчення Холодної війни він поширив свою благодійну діяльність на Сполучені Штати, Африку та Азію, підтримуючи широкий спектр нових зусиль, спрямованих на створення більш відповідальних, прозорих та демократичних суспільств.

The Open Society Foundations were founded by George Soros, one of the world’s foremost philanthropists, who since 1984 has given away $32 billion of a personal fortune made in the financial markets.

Open Society has supported individuals and organizations across the globe fighting for freedom of expression, transparency, accountable government, and for societies that promote justice and equality. This giving has often focused on those who face discrimination purely for who they are, such as Europe’s Roma people, and others pushed to the margins of mainstream society.

Soros has experienced such intolerance firsthand. Born in Hungary in 1930, he lived through the Nazi occupation, which resulted in the murder of over 500,000 Hungarian Jews. In 1947, as the Communists took power, Soros left Budapest for London and then emigrated to the United States, entering the world of finance and investments where he was to make his fortune.

Soros began his philanthropy in 1979, giving scholarships to black South Africans under apartheid. In the 1980s, he helped promote the open exchange of ideas in Communist Hungary; after the fall of the Berlin Wall, he sought to strengthen democratic practice and institutions across East and Central Europe.

With the Cold War over, he expanded his philanthropy to the United States, Africa, Latin America, and Asia, supporting a vast array of new efforts to create more accountable, transparent, and democratic societies.


9 фактів про фундації відкритого суспільства:

  1. На сьогодні до складу Фундацій входять двадцять три національні та регіональні фонди, кожен з яких має власне місцеве правління, члени якого контролюють роботу та формують пріоритети фінансування для задоволення місцевих потреб.
  2. Перша фундація була створена в Угорщині у 1984 році, а найновіша - відкрита у М’янмі у 2016 році.
  3. Фундації надають не більше 33% фінансування переважній більшості організацій, з якими ми працюємо, щоб вони зберігали автономію та створювали надійну фінансову основу для своєї діяльності. 
  4. Фундації – друга за розміром приватна благодійна установа після Фонду Білла та Мелінди Гейтс. Тривала традиція успішних бізнесменів у США надавати благодійну допомогу бере свій початок від таких людей, як Ендрю Карнегі та сім’ї Рокфеллерів та Фордів. 
  5. Фундації - найбільший приватний донор, який надає підтримку ромській меншині в Європі. 
  6. Починаючи з 1993 року, ми надали десятки мільйонів доларів на гуманітарну та соціальну допомогу під час війни в країнах колишньої Югославії, особливо у взятому в облогу Сараєво.
  7. Ми працюємо в США з 1996 року. На наші програми в США припадає близько 17% фінансування, зокрема, на підтримку реформи системи кримінального правосуддя та законодавства щодо наркотиків, зміцнення демократичної участі та підтримку гуманізації іміграційного законодавства
  8. Знову і знову Фундації беруть участь у політичних дебатах з суперечливих питань, яких можуть уникати інші донори. Ми пишаємося тим, що працюємо з людьми, яких суспільство безпідставно цурається просто через те, ким вони є.
  9. Наша назва відображає вплив філософії Карла Поппера на нашого засновника. У своїй книзі «Відкрите суспільство та його вороги» Поппер стверджує, що жодна філософія чи ідеологія не є остаточним арбітром істини, і що суспільства можуть процвітати лише за умови забезпечення демократичного врядування, свободи самовираження та поваги до індивідуальних прав.


Download

Read more

Subscribe to updates about Open Society’s work around the world