Skip to main content
Newsroom Fact sheet

Фундації Відкритого Суспільства і Джордж Сорос

Фундації Відкритого Суспільства були засновані Джорджем Соросом, одним з видатних світових філантропів, який, починаючи з 1984 року витратив на благодійність 32 мільярдів доларів власних статків, зароблених на фінансових ринках.

Фундації Відкритого суспільства підтримують осіб та організації в усьому світі, які борються за свободу слова, прозорість, підзвітність уряду та за суспільство, що сприяє рівності і справедливості. Ця підтримка часто-густо надається тим, хто зазнає дискримінації лише через те, ким вони є -європейськими ромами або представниками інших меншин, яких виштовхують на узбіччя суспільства.

Сорос на собі відчув, що означає така нетерпимість. Він народився у 1930 році в Угорщині і  пережив нацистську окупацію, в результаті якої було вбито понад 500 000 угорських євреїв. У 1947 році, коли комуністи прийшли до влади, Сорос виїхав із Будапешту до Лондона, а потім емігрував до Сполучених Штатів, прийшовши у світ фінансів та інвестицій, де йому вдалося набути статків.

Сорос розпочав свою благодійну діяльність у 1979 році, надаючи стипендії для чорношкірих південноафриканців під час апартеїду. У 1980-х він сприяв відкритому обміну думками у комуністичній Угорщині. Після падіння Берлінської стіни він прагнув зміцнити демократичну практику та інституції повсюди у Східній та Центральній Європі.

Після закінчення Холодної війни він поширив свою благодійну діяльність на Сполучені Штати, Африку та Азію, підтримуючи широкий спектр нових зусиль, спрямованих на створення більш відповідальних, прозорих та демократичних суспільств.

9 фактів про фундації відкритого суспільства:

  1. На сьогодні до складу Фундацій входять двадцять три національні та регіональні фонди, кожен з яких має власне місцеве правління, члени якого контролюють роботу та формують пріоритети фінансування для задоволення місцевих потреб.
  2. Перша фундація була створена в Угорщині у 1984 році, а найновіша - відкрита у М’янмі у 2016 році.
  3. Фундації надають не більше 33% фінансування переважній більшості організацій, з якими ми працюємо, щоб вони зберігали автономію та створювали надійну фінансову основу для своєї діяльності. 
  4. Фундації – друга за розміром приватна благодійна установа після Фонду Білла та Мелінди Гейтс. Тривала традиція успішних бізнесменів у США надавати благодійну допомогу бере свій початок від таких людей, як Ендрю Карнегі та сім’ї Рокфеллерів та Фордів. 
  5. Фундації - найбільший приватний донор, який надає підтримку ромській меншині в Європі. 
  6. Починаючи з 1993 року, ми надали десятки мільйонів доларів на гуманітарну та соціальну допомогу під час війни в країнах колишньої Югославії, особливо у взятому в облогу Сараєво.
  7. Ми працюємо в США з 1996 року. На наші програми в США припадає близько 17% фінансування, зокрема, на підтримку реформи системи кримінального правосуддя та законодавства щодо наркотиків, зміцнення демократичної участі та підтримку гуманізації іміграційного законодавства
  8. Знову і знову Фундації беруть участь у політичних дебатах з суперечливих питань, яких можуть уникати інші донори. Ми пишаємося тим, що працюємо з людьми, яких суспільство безпідставно цурається просто через те, ким вони є.
  9. Наша назва відображає вплив філософії Карла Поппера на нашого засновника. У своїй книзі «Відкрите суспільство та його вороги» Поппер стверджує, що жодна філософія чи ідеологія не є остаточним арбітром істини, і що суспільства можуть процвітати лише за умови забезпечення демократичного врядування, свободи самовираження та поваги до індивідуальних прав.


Download

Read more

Subscribe to updates about Open Society’s work around the world

By entering your email address and clicking “Submit,” you agree to receive updates from the Open Society Foundations about our work. To learn more about how we use and protect your personal data, please view our privacy policy.