Skip to main content
Newsroom Fact sheet

Фонди Відкритого Суспільства в Україні

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року підштовхнуло розміщений у Києві Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) на передову у боротьбі країни за життя. Будучи найбільшим незалежним донором для безлічі яскравих ініціатив громадянського суспільства України протягом більш ніж трьох десятиліть, МФВ негайно взявся за широку надзвичайну реакцію на російський напад. Його діяльність, серед іншого, включає: підтримку евакуації та переміщення цивільного населення; фінансування доставки невідкладних медичних матеріалів та захисту персоналу екстреної допомоги; підтримку зусиль із захисту незалежних журналістів та ЗМІ; підтримку розслідування військових злочинів, скоєних під час конфлікту та інше.

Окрім нарощування прямого фінансування МФВ, Фундація «Відкрите суспільство» також запустила Ukraine Democracy Fund на суму в 50 мільйонів доларів США, пообіцявши 25 мільйонів доларів США в березні 2022 року, які потім доповнились внесками інших донорів. На міжнародному рівні Фонд працював над розширенням міжнародної підтримки України. Усередині країни він підтримав низку груп громадянського суспільства навколо пріоритетів, які включають просування підзвітності урядових рішень, захист людей, які найбільше постраждали від російського повномасштабного вторгнення, та інші. 

«Відкрите Суспільство» надало Україні понад 230 мільйонів доларів у вигляді грантів, які принесли користь мільйонам людей. Це більше, ніж у будь-якій іншій країні Європи за останнє десятиліття.

Інфографіка для факт-листа Фундацій Відкритого Суспільства в Україні. Загальні витрати на 2022 рік для України: $18,9 млн; загальні витрати на 2022 рік для Європи та Центральної Азії: $154,3 млн.; загальні глобальні витрати в 2022 році: $1,3 млрд

9 Фактів про Міжнародний Фонд “Відродження”

  1. Фонд був заснований у Києві в квітні 1990 року, незадовго до того, як Україна проголосила незалежність від Радянського Союзу в серпні 1991 року. До російського вторгнення 2022 року МФВ мав регіональні офіси в Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі, у фонді працювало понад 60 осіб.
  2. Фонд підтримував адвокацію громадянським суспільством Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом від 2014 року, а згодом і угоди 2017 року про безвізовий режим для українців у 26 країнах Європейської Шенгенської зони.
  3. Фонд був одним із перших великих донорів, які зреагували на пандемію COVID-19 в Україні у 2020 році. Цілі для надзвичайної підтримки варіюювалися від забезпечення медиків та лікарень у віддалених сільських районах засобами індивідуального захисту до просування правдивої інформації про громадське здоров’я у ЗМІ та соціальних мережах.
  4. Фонд і його грантери активно підтримували створення Національного Антикорупційного Бюро України в 2014 році та надавали законодавцям допомогу з розробки нового антикорупційного законодавства, за яким державні службовці мають декларувати власне майно.
  5. У 2015 році українські активісти за підтримки фонду сприяли проведенню масштабної реформи системи закупівель Міністерства охорони здоров’я для поставки медичних препаратів проти ВІЛ і туберкульозу після виявлення ними незліченних доказів корупції серед українських фірм- постачальників.
  6. МФВ підтримав багаторічну кампанію зі створення незалежного суспільного мовника, що призвело до запуску Національної Суспільної Телерадіокомпанії України у 2015 році.
  7. На початку 1990-х років МФВ підтримував модернізацію освітньої системи радянських часів в Україні; Сьогодні фонд продовжує підтримувати реформи Міністерства освіти, зокрема, запровадження «Нової української школи», яка спрямована на розвиток інклюзивного підходу до навчання та використання критичного мислення.
  8. Фонд підтримував розвиток незалежних ЗМІ в Україні та низку ініціатив з фактчекінгу, протидії дезінформації та сприяння обґрунтованим громадським дискусіям.
  9. МФВ активно підтримував розвиток системи правової допомоги в Україні, яка тепер включає всеукраїнську систему консультантів-параюристів та численні онлайн-інструменти, спрямовані на збільшення доступу звичайних людей до правозахисту.

Read more

Subscribe to updates about Open Society’s work around the world

By entering your email address and clicking “Submit,” you agree to receive updates from the Open Society Foundations about our work. To learn more about how we use and protect your personal data, please view our privacy policy.